2014 07 19 krastieciu vyzuonos

Ramu į tėviškę sugrįžti
Keliais, kur veda į namus,
Ir čia kaip žydinčią jaunystę
Paklaust, kur išblaškys pasaulis mus.
Šiais poeto Vytauto Mačernio žodžiais buvo pasveikinti visi, liepos 19 d. sugrįžę į savo tėviškę – Vyžuonas- pasidžiaugti savo gimtaisiais namais, pabūti kartu, pasilinksminti kraštiečių šventėje. Vasaros saulė nešykštėjo šilumos, todėl šventės dalyviai galėjo mėgautis visais šventės metu teikiamais malonumais, o jų buvo išties gausu.
Kraštiečių šventė prasidėjo žirgų konkūru Vyžuonų pagrindinės mokyklos stadione. Jame dalyvavo raiteliai su savo žirgais ne tik iš Vyžuonų Arūno Smalsčio žirgyno, bet atvyko svečiai iš Panevėžio rajono „Molainių žirgyno", Pasvalio ir Anykščių rajono „Origono" klubo. Turnyre dalyvavo 16 raitelių . Miestelio gyventojai, svečiai galėjo pasidžiaugti puikia žirgų ir raitelių technika, įspūdingais šuoliais.
Kraštiečių susitikimo metu UKC Vyžuonų skyriuje vyko personalinė kraštietės tautodailininkės, dailės pedagogės Julijos-Danguolės Kaunienės ir jos dukros tautodailininkės Audronės Šileikienės paroda ,,Būkime grįžtančiais paukščiais". Šventės dalyvius sužavėjo puikūs pastelės, grafikos, tapybos ant šilko darbai. O grafikos darbą ,,Būkime grįžtančiais paukščiais" tautodailininkė Julija- Danguolė paskyrė būtent šiam kraštiečių susitikimui.


Oficialioje kraštiečių susitikimo dalyje buvo prisiminti ir pagerbti sukaktuvininkai. Garbės svečiui, kraštiečiui, dirigentui, menotyros mokslų daktarui, profesoriui Algirdui Vyžintui šiemet Lietuvos dainų šventės metu buvo įteikta ,,Aukso paukštė "ir paskelbta nominacija ,,Už nuopelnus tautinei kultūrai", taip pat profesorius liepos 30-ąją švęs garbingą 85-ių metų jubiliejų. Ta proga šventės šeimininkas Vyžuonų seniūnas Audrius Remeikis visų kraštiečių vardu padėkojo gerbiamam profesoriui ir įteikė simbolinę dovaną: tėviškės naminės duonos kepalą ir gimtinės lankų medaus puodynėlę. Jubiliatams skambėjo UKC Vyžuonų vokalinio moterų ansamblio ,,Versmė" dainos.

Sakoma: ,,Visur gerai, bet namuose geriausia", o jeigu dar tie namai spinduliuoja ramybe, skoningai sutvarkyta aplinka, žalumynų įvairove, įvairiausiomis saviraiškos formomis, kaip nuostabu juose gyventi. Iš tikrųjų tokių sodybų Vyžuonų krašte galime rasti ne vieną. Tai tikrai džiugina. Buvo nelengva užduotis išrinkti pačią tvarkingiausią, gražiausią, originaliausiai sutvarkytą sodybą, todėl buvo išrinkti net keturių sodybų savininkai.
Šventės suburia žmones, sustiprina bendruomeniškumą. Šaunu, kai yra iniciatyvių, veiklių žmonių, kurie labai daug prisideda kasdieniniame mūsų darbe, renginių organizavime. Oficialioje Kraštiečių šventės dalyje padėkos, dėkingumo žodžiai liejosi per kraštus. Gerbiamas Vyžuonų seniūnas Audrius Remeikis padėkojo visiems, prisidėjusiems prie to, kad ši šventė įvyktų.
Oficiali Kraštiečių šventės dalis baigėsi, bet linksmybės, pramogos dar tik prasidėjo. Tauragnų mėgėjo teatras ,,Mokas" šventės dalyvius pakvietė žiūrėti spektaklį pagal Antaną Miškinį ,,Pasakajimas apie kaimiškų meilį" (režisierė Loreta Juškėnienė). Pasimėgavę meilės vingrybėmis šventės dalyviai kiemelyje vaišinosi Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės išvirta koše bei klausėsi UKC Kuktiškių skyriaus liaudiškos muzikos ansamblio atliekamų dainų (vadovė Stasė Kapcevičienė). Na, o roko grupė ,,Tautinis Brandas' neleido nuobodžiauti nei vienam: tiek jaunam, tiek senam...
Sekmadienį Vyžuonų Šv. Jurgio bažnyčios varpai pakvietė miestelėnus ir svečius į Marijos Magdalenos atlaidus. Visų parapijiečių mylimas ir laukiamas kraštietis, Papilio Nekaltosios Šv. M. Marijos parapijos klebonas Virgilijus Liuima tėviškėnams pasakė iškalbingą pamokslą. Po šv. Mišių parapijiečiai pasveikino kleboną Virgilijų Liuimą su 25-aisias kunigavimo metais.
Kraštiečių šventė baigėsi, tačiau patirti įspūdžiai, emocijos dar ilgai nenuslūgs ir noras susitikti tik dar labiau stiprės. Iki kito susitikimo...

 

Joomla templates by a4joomla