dsc06509Ant saulelė vėl nuo mūs atstodama ritas
Irgi palikusi mus greita vakarop nusileidžia.
Vei kasdien daugiaus ji mums savo spindulį slepia;
O šešėliai vis ilgyn kasdien išsitiesia.
Vėjai su sparnais pamaži jau pradeda mūdraut
Ir šilumos atstankas išbaidydami šlamščia.
Todėl ir orų drungnums atvėsti pagavo
Irgi senystę jau graudena kailinius imtis.
Bobą su diedu blogu pas kakalį siunčia,
O kitus atšilt į stubą ragina lįsti
Ir valgius drungnus bei šiltą viralą valgyt.

Taip Kristijonas Donelaitis savo poemoje ,,Metai" besikeičiančios gamtos ypatumus pastebėjo, o vyžuoniškiai, jiems iš paskos ir sprakšiškiai, neatsilikdamos nuo jų ir Antakalnių bobos su diedais ne pas kakalį šiltą, o pas seniūną vaišingą lapkričio 7d. vakarą į Utenos kultūros centro Vyžuonų skyrių susibėgo ir ne tuščiomis, bet su pilnais krepšiais gėrybių ir rudens grožybių.

Išties šventė buvo šauni: stalai nuo vaišių lūžo, rudens kompozicijos akį traukė, išradingumas šventės dalyvių stebino, o muzikantas Dainius kojoms ramybės nedavė. Vyžuoniškių bendrijos ,,Vyžuona" moterys įrodė, kad ne tik dzūkų mergos moka grybauti, bet ir aukštaitės stebina savo sumanumu bei gražiomis dainomis. Nuo jų neatsiliko ir sprakšiškės, suvaidinusios smagius kaimiškus vaizdelius. Na, o šio krašto šeimininkės pačios sumaniausios. Komisijai, pasidabinusiai Temidės svarstyklėmis, buvo iššūkis paskelbti skaniausią, gražiausią, sočiausią, originaliausią patiekalą, kadangi jų buvo gausybė. Komisijos nariai buvo sužavėti Irenos Guigienės grybiene bei kaimišku ,,Kindziuku", Elenos Aušrytės Rimonienės ,,Donelaitišku šiupiniu", Veronikos Laurutienės saldžiuoju ,,Kelmu", Virginijos Stalnionienės ,,Žalčiu Vyžu". Te nesupyks šeimininkės, kurių čia nepaminėjom, bet jų valgius išragavom ir ilgai geru žodžiu minėsim. Na, o meniškiausi pasirodė esą Sprakšių bendruomenės nariai, kurių rudens kompozicijos buvo viena už kitą gražesnės ir originalesnės.

O Dieve, duok mums, kad šventes visas nulydėję
Irgi sulaukę naujametį bei šventai pasidžiaugę
Vėl susikviestumbim kaimyniškai pasisveikint.

Tokiais žodžiais K. Donelaitis užbaigė savo ,,Rudens gėrybes", o mes - savo šventę, tiksliau, užvertėme dar vieną rudenišką lapą. Nenusiminkit, dar ne kartą susibėgsime ir seniūnijos stuboje paviešėsim...

UKC Vyžuonų skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Regina Bernotienė

Joomla templates by a4joomla