Lietuviams šeima nuo seno yra traktuojama kaip vertybė, kurią būtina puoselėti, nes ji - valstybės gyvavimo pamatas. Galėtume sutikti arba diskutuoti, tačiau šio straipsnio tikslas – tiesiog pasidžiaugti, kad Vyžuonų miestelio žmonėms šeima yra labai svarbi.
Gegužės 15-joji – Tarptautinė šeimos diena, simboliškai įsiterpusi tarp dviejų gražiausių švenčių - Mamos ir Tėvo dienų. Ta proga Vyžuonų pagrindinėje mokykloje vyko renginys, skirtas šeimos dienai paminėti. Nuo pat ankstaus ryto vyko įvairios veiklos, kuriose tėvai su vaikais galėjo kartu rungtyniauti, pažaisti, pabendrauti. Konkurse – žaidime, „Šeima – jėga!“ tėvai ir vaikai turėjo galimybę išmėginti savo sumanumą, pastabumą bei ką jie žino apie savo šeimos narius. Užduotys buvo pačios įvairiausios: reikėjo išspręsti šaradas, atpažinti vaiko pomėgius, išrinkti puokštę žmonai, mamai, padainuoti, vaidinti... 

Konkurso vedėjos Nijolė ir Renata drąsino tėvelius skatino nenusiminti, jei nepavyktų įveikti vienos ar kitos užduoties. Juk pasak liaudies patarlės, kad pažintum žmogų, reikia pūdą druskos suvalgyti. Dar visas gyvenimas priešakyje, svarbu, kad šeimos nariai nepaliautų rūpintis vieni kitais. Džiaugiamės Vaidos ir Audriaus Ilčiukų, Onutės ir Vyganto Sprindžių, Sigitos ir Daliaus Maknių, Danguolės ir Roberto Ruzgų, Kristinos ir Egidijaus Svarauskų šeimų pasirodymais. Na, o konkursą linksmomis dainomis bei trankia muzika pagyvino mokytojų Vilmos, Ritos, Daivos ir Edmundo kapela „Vyžela“. 
Sakoma, kuo sunkesnė pergalė, tuo didesnis laimėjimo džiaugsmas. O džiaugsmingų akimirkų tikrai netruko sportinėse veiklose. Smiginio varžybose rankos taiklumą galėjo išbandyti visi norintys: ir mokiniai, ir tėvai, ir mokytojai. Lauko aikštelėje vyko draugiškos krepšinio varžybos. Buvo mišrios komandos: tėveliai, mažieji pradinukai bei vyresnieji mokiniai. Aišku, laimėjo draugystė.
Pasportavę visi skubėjo į aikštelę prie mokyklos, kur jau laukė svečiai: policijos bičiulis šuo Amsis ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Renginio dalyviai buvo supažindinti su kinologų darbo specifika, tarnybinis šuo pademonstravo savo pėdsekio gebėjimus, o vaikų numylėtinis Amsis pavaišino saldainiais ir padovanojo atšvaitus, kad po šventės visi sėkmingai grįžtų į namus.


Atsisveikinę su bičiuliu Amsiu ir jo draugais, tėveliai ir vaikai nuskubėjo į menų dirbtuvėlę ,,Pasidaryk pats“, o patys mažiausi – ikimokyklinukai - kartu su savo auklėtojomis Rita, Daiva ir Vilma tėvelius pakvietė į koncertą ,,Graži mūsų šeimynėlė‘. Vaikai dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius brangiausiems šeimos nariams: mamytei, tėveliui, močiutei, seneliui, o po koncerto dar apdovanojo savo tėvelius pačių pagamintomis dovanėlėmis. Tuo metu ,,Menų dirbtuvėlėje“ virte virė darbai. Dailės mokytojos Vandos padedami mokiniai kartu su savo mamomis iš laikraščių vamzdelių pynė žaislus, gyvūnėlius, gamino nuotraukoms rėmelius. Taigi, veiklos užteko visiems. Šeimos šventę vainikavo vaikų pop grupės ,,Spindulėlis“ koncertas (vadovas Edmundas Gutauskas).
Dėkoju visiems šio renginio sumanytojams. Galiu pasidžiaugti, kad skleidžiasi ne tik soduose, bet ir mūsų širdyse bendradarbiavimo žiedai. Dėkoju Vyžuonų pagrindinės mokyklos bendruomenei, kuri geranoriškai talkina UKC Vyžuonų skyriui, padeda įgyvendinti idėjas. Juk svarbiausia ne vieta, kur vyksta renginys, o žmonės, su kuriais yra bendraujama. Kultūra – tai ne pastatas, tai mes visi, kurie norime tobulėti, dalintis patirtimi, bendrauti ar tiesiog pramogauti...


UKC Vyžuonų skyriaus renginių organizatorė Regina Bernotienė

Joomla templates by a4joomla