image007Kiekvienais metais gegužės mėnesį jau tradicine tapusi šventė ir dviračių žygis „Mink į Vyžuonas!“ sukviečia dviračių sporto mėgėjus, norinčius išbandyti savo jėgas bei įveikti atstumą nuo Utenos iki Vyžuonų. Startavę Utenoje, žygio dalyviai pakeliui ilsisi Kaliekiuose ir finišuoja Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriaus stadione Vyžuonų šile, kur jų laukia smagi šventė.
2023 m. sveiką gyvenimo būdą propaguojanti akcija vyko jau devintą kartą: spontaniškai sugalvota žmones jungianti šventė tapo neatsiejama kai kurių gyvenimo dalimi. Šią šventę sumanė tuometinis Vyžuonų seniūnas šviesaus atminimo Audrius Remeikis. Tradicinės šventės formatas kaskart papildomas naujais elementais ir pramogomis; nors pradžia tradicinė- minama nuo Utenos iki Vyžuonų, bet atmynus į Vyžuonas, stengiamasi, kad visų dalyvių pramogų poreikiai būtų patenkinti.
Ir ko per tuos devynerius metus nebuvo šventės „Mink į Vyžuonas“ metu. Pradžioje, atmynus į Vyžuonas vykdavo prevenciniai renginiai, dalyviai tikrindavo ir teisines žinias, dalyvaudavo dviračių estafetėse, žaisdavo smiginį ar mėtydavo pasagas. Keičiantis metams, kito ir poreikiai; vyko „MTB maratonas Vyžuonos 2021“, žirgininkai, kviesdavo renginio dalyvius pasijodinėti žirgais, na o šiemet renginį organizavome su Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija Nemunas, kurio dėka, pramogų pasiūla šventės dalyviams dar labiau išsiplėtė.

Šiųmetė šventė sulaukė neįtikėtinai daug dalyvių – susirinko daugiau nei šimtas dalyvių. Vieni dalyviai tikino, kad šiame renginyje dalyvaujantys kasmet, kiti apie tai sužinoję ir nusprendę išbandyti savo jėgas pirmą kartą- tokių buvo penkiasdešimt.
Išklausę saugaus elgesio instruktažą, renginio dalyviai pasileido į žygį. Gausiose dviratininkų gretose į Vyžuonas riedėjo ir vyresnio amžiaus uteniškiai, ir vaikai. Patys mažiausieji dalyviai buvo vežami prie tėvų dviračių įtaisytose specialiose kėdutėse. Trumpam sustoję Kaliekiuose ir čia atsigaivinę, suvalgę po sausainį, dviratininkai išvyko į Vyžuonų šilą, kur jų laukė daug malonių staigmenų.
Vyžuonų šile dviračių žygio dalyviai pasistiprinę kibinais ir sultiniu susibūrė į atskiras komandas ir dalyvavo įvairiose rungtyse, mat, kaip daugelis juokavo, teko judėti ginantis nuo įkyrių uodų, kurių čia tikrai netrūko. Pasiskirstę grupelėmis vieni nuskubėjo išbandyti rankos taiklumą smiginio ar pasagų mėtymo rungtyje, mažieji šventės dviratininkai dalyvavo edukacinėse veiklose, kurias parengė ir pristatė studija „Mėnulio tyla“. Edukacijų metu jaunieji dalyviai terapines praktikas išbandė su gamtos siūlomomis gėrybėmis (gėlės, žolės, lapai, akmenukai), lavino kūrybiškumą piešdami, aplikuodami su gamtine medžiaga ir tyrinėdami.
Nepaprastai daug susidomėjimo sulaukė edukacija su šunimis. Papasakoję apie šunų dresūros ypatumus, pademonstravę, kokias komandas šunys jau moka, treneriai pakvietė greičiausius vaikus dalyvauti lenktynėse ir išsiaiškinti, kurie greitesni- vaikai ar šunys. Nors dalyviai bėgime dėjo daug pastangų, bet nugalėjo - šuo. Kad ir pralaimėję, mažieji buvo pradžiuginti atminimo medaliai, o geri įspūdžiai kompensavo pralaimėjimo kartėlį.
Kol vyko įtemptos krepšinio rungtynės, kiti dalyviai prakaitą mėtydami baudas ar stengdamiesi kuo taikliau įmesti tritaškius.
Po įtemptų rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti jiems skirtais prizais, o visų renginio dalyvių laukė gardi šauliška košė, kurią tradiciškai virė Utenos Plk. Pr. Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė.
Renginio kulminacijai tapo žaidimo „Piklbolas“ pristatymas. Supažindinti su taisyklėmis, renginio dalyviai buvo kviečiami išbandyti piklbolą šio renginio metu.
Renginį finansavo Lietuvos Žemės ūkio ministerija.

Nuotraukos: Kristina Šimkorė, NufilmuOk, Vyžuonų seniūnija ir bendruomenės

Joomla templates by a4joomla